Dátum: 26.07.2012

Vložil: Eden

Titulok: Re:Re:Wolf's passion ?

možno ti to nepomôže,,,ale ja by som sa na tvojom mieste niečím takým ako vydavateľstvá nenechala nechala znechutiť,,,dostávajú veľa kníh a boh vie či ich vôbec čítajú,,,a ak aj áno a nevydajú ich,,tak je stále ešte na čom pracovať a o to viac by si mala písať...a navyše,,ak niekto píše tak myslím že to robí preto, že ho to baví...vydavateľstvo je biznis,,,komerčná záležitosť...prezradím ti, že máloktorý autor má pri spolupráci s vydavateľstvom slobodnú ruku pre tvorbu...naopak...možno si myslíš, že vydávanie knihy je niečo super,,,ale nie je to už písanie pre radosť..ak máš termín odovzdania musíš písať či máš chuť alebo nie,,ak prežívaš niečo, čo ti bráni pri písaní, nemáš na to skrátka chuť alebo si len nevieš rady,,,to je jedno,,nikto sa o to nezaujíma..ak nedodržíš termín, môže to znamenať, že tvoja ďalšia spolupráca skončila...píš pre seba a nie pre ostatných. Nehovorím ti to preto, aby si tu teraz dala WP,,hovorím ti to preto, že ja tiež píšem a tiež som sa niekedy snažila o to čo ty(teda všetky svoje pokusy som vzdala ešte pred dotiahnutím do cieľa takže obdivujem čo si spravila:)) a trvalo mi sakra dlho do kým som si uvedomila, že musím písať najprv pre seba,,,možno nemáš ten problém čo som mala ja...ale aj tak,,nevešaj hlavu pre povrchný svet vydavateľstiev :)
(a ak to myslíš s písaním fakt Fakt FAKT vážne,,doporučujem knižky od Markéty Dočekalovej - Tvúrčí psaní 1 a 2...keďže píšeš normálne, plnohodnotné príbehy tak tam bude asi neskutočne veľa vecí ktoré vieš,,aj také ktoré vieš ale neuvedomuješ si ich naplno a možno aj pár dobrých vecí čo pomôžu...neviem,,,len návrh :))

Pridať nový príspevok